Benzin yok deyip indirimi geciktiriyorlarAkaryakıta getirilen zamlardan önce benzin almaya istasyonlara gidenlerin, türlü bahanelerle geri yollandığı belirtilirken, getirilen indirimlerin de bazı istasyonlarda geç uygulandığı öğrenildi.


Akaryakıtta zam fırsatçılığı: Benzin yok deyip indirimi geciktiriyorlar

Dünya genelinde enerji fiyatlarının yükselişe geçmesi Türkiye’yi de tesiri altına alırken, gıdada olduğu gibi yakıtta da fırsatçılar harekete geçti.

Zamdan önce benzin, mazot ve LPG almaya gidenlerin, “depomuz boş, sistem ağrızalandı” ya da “tanker gelmedi” yalanlarıyla geri gönderildikleri öğrenildi.

BAZI İSTASYONLARDA İNDİRİMİN GEÇ UYGULANDIĞI ÖĞRENİLDİ

Akaryakıtta gelen zammı anında pompaya yansıtan bazı istasyonların, indirimi de bilerek geç uygulamaya koyduğu belirtildi.

Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar Türkiye’de benzin, motorin ve LPG fiyatlarına peş peşe zamlar getirirken, son 2 günde toplamda yapılan 72 kuruşluk zammın ardından bugün de benzinde 25 kuruşluk indirime gidildi.

3 BÜYÜKŞEHİRDE BENZİNİN LİTRE FİYATI

Gerçekleşen indirime göre Ankara ve İzmir’de benzinin litre fiyatı 8,51 kuruş olarak belirlenirken İstanbul’da ise fiyat 8,42 kuruş olarak pompaya yansıyacak.

Akaryakıtta zam fırsatçılığı: Benzin yok deyip indirimi geciktiriyorlar #1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir