Apple’ın, gelişmekte olan pazarlar i Çin özel tasarlanan, daha ucuz bir iPhone modeli üzerinde çalışmakta olduğu iddiaları, uzun süredir bilişim dünyasını meşgul ediyor. Japonya’dan isabetli tahminleriyle tanınan bir blog yazarının gündeme taşıdığı son iddiaya bakılırsa “ucuz iPhone” 4,5 inç boyutlu ekrana ve plastik kasaya sahip olacak.

Yeni iPhone, önceki modellerden daha büyük olan ekranı dışında tamamen alıştığımız Apple tasarımına sahip olacak. Telefonun kasası parlak plastikten yapılacağı i Çin öncüllerinden daha kalın ama aynı zamanda daha sağlam olacağı belirtiliyor. Apple’ın telefonu tasarlarken amacının 330 dolar seviyesini tutturmak olduğu da iddialar arasında. Çin, Hindistan ve Brezilya gibi gelişmekte olan ülkelerde arzuladığı rekabet gücünü bir türlü elde edemeyen Apple’ın amacının, daha ucuz malzeme kullanarak düşük fiyatlı bir model tasarlamak olduğu zaten biliniyordu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>