FAST para gönderme limiti ne kadar?24 saat para transferi imkanı tanıyan FAST Sisteminde limit bugün itibarıyla değişti. Merkez Bankası, yeni FAST para gönderme limitini açıkladı. Peki FAST işlem limiti ne kadar, kaç para oldu?


Limit değişti! Merkez Bankası'ndan yeni karar: FAST para gönderme limiti ne kadar?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Sistemi’ni 8 Ocak 2021 tarihi itibarıyla vatandaşın kullanımına açmıştı.

Yaygın kullanımın yakından izlenmesi amacıyla limit ilk olarak 50 lira olarak belirlenmişti.

Merkez Bankası, sistemin sorunsuz işleyişi ve yaygınlaşması gözetilerek, halihazırda 1000 TL olan işlem limitinin bugün itibarıyla artırıldı.

FAST kullanıcıları, transfer limitine dair bilgileri araştırıyor. Peki FAST yeni limit ne kadar? FAST para gönderme limiti kaç tl? İşte detaylar…

FAST NEDİR?

Yurtiçinde 7/24 para aktarımı yapmaya imkan sağlayan FAST ile para transferlerinde yeni bir dönem başladı.

Anlık ödeme sistemi olan FAST(Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) sisteminde ‘Kolay Adres’ ile müşterilerine, uzun IBAN numaraları yerine cep telefonu numarası, e-posta veya TCKN gibi bilgileri kullanarak para transferlerini kolaylıkla gerçekleştirmelerini sağlıyor.

FAST PARA GÖNDERME LİMİTİ 2021

Merkez Bankası, sistemin sorunsuz işleyişi ve yaygınlaşması gözetilerek, halihazırda 1000 TL olan işlem limitinin bugün itibarıyla 2000 TL’ye yükseltti.

Limit değişti! Merkez Bankası ndan yeni karar: FAST para gönderme limiti ne kadar? #1

Limit değişti! Merkez Bankası ndan yeni karar: FAST para gönderme limiti ne kadar? #2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir