Adsense ile çok iyi paralar kazanmak zor fakat tutturduğunuz zaman çok paralarınız olabilir.

Google Adsense, Google Adwords kullanarak reklam veren şahıslar ile bir web sitesi sahipleri veya internet kullanarak hitap edebileceği bir kitlesi olan internet kullanıcılarını buluşturan bir reklam havuzudur. Bu yazıda Adsense’in son yıllardaki durumunu, Adsense hesabı alırken neler yapmamız gerektiği ve Adsense kullanımını anlatmaya çalışacağım.

Google Adwords kullanıcıları reklamlarını sitelerde yayınlatarak tanıtım ve pazarlama stratejilerini internete taşırken, Google Adsense kullanıcıları da bu reklamları kendi platformlarında yayınlayarak gelir sağlamaktadır.

Son yıllardaki İnternet Zenginleri sayısının artmasıyla, internetten para kazanmaya çalışan kullanıcıların sayısı da arttı. İnternetten para kazanmak deyince ilk akla gelen reklam yayınlamak ve dolayısıyla Google Adsense. Bu yoğunluk Adsense yöneticilerini Adsense kullanıcılarını seçerken daha seçici olmaya zorladı. Çünkü bu yolu kullanarak haksız kazanç elde etmeye çalışanların sayısı da internet kullanıcı sayısı ile doğru orantılı, istihdam ile ters orantılı olarak arttı.

Google Adsense hesabı almak için başvuracağınız site içerik açısından biraz da olsa özgün, belli bir ziyaretçi sayısına ulaşmış spam mesajlarla ve pop-uplarla ziyaretçilerini rahatsız etmeyen kullanıcı dostu bir site olmalı. Yani yetkililer sitenize geldiğinde kesinlikle “bu site para kazanmak için açılmış” izlenimi kazanmamalı. Çünkü burada istenen siteler ticari bir işletme gibi kullanılan para odaklı sitelerden çok, bilgi verici ve insanlara yol gösterici siteler. Bu kriterleri dikkate alırsanız Adsense hesabınızın açılmaması için bir neden yok.

Detaylı olarak nasıl alındığını adım adım anlatmıyorum çünkü bu işi yapmayı düşünenler, zaten bu bilgiyi arayıp bulabilir ve ya kendisi çözebilir olmalı.

 

Youtube hesaplarında yayınlanan Adsense ilanlarına gelince, ne yazık ki Türkiye için böyle bir şey söz konusu değil. Google Youtube’taki Adsense hesabı özelliğini Türk kullanıcılarına açmamış. Sanırım bunda biraz da Türkiye’nin ve Türk kullanıcılarının internetteki kötü kullanıcı profili etkili.

Kaynak: cagdaskurultaykalkan.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>