The Next Web’in iOS için uygulama geliştiren yazılımcılara dayandırdığı iddiaya göre yeni iPhone şimdiden test aşamasına girmiş. Apple’ın yeni bir iPhone ve iOS üzerinde çalışmakta olduğundan hiç kimsenin şüphesi yoktu ama daha 2013′ün ilk günlerinde böyle bir bilginin sızmış olması yine teknoloji dünyasını şaşırttı. iOS 6′yla ilgili ilk haberler ancak 2012 Mayıs’ında duyulmaya başlamıştı.
Yeni iPhone hakkındaki iddialardan birisi de Apple’ın yeni bir cihazdan önce bir yazılım güncellemesini kullanıma sunacağı yönünde. Söylentilere bakılırsa Apple mühendisleri hem yeni, daha hızlı bir cihaz hem de uzun süredir bir yenilik getirmeyen işletim sistemini yenilemekle uğraşıyor. Söylentiler ne kadar doğrudur kesin bir şey söylemek zor. Ama şundan hiç kimsenin şüphesi yok:Yeni iPhone bu sene içinde piyasaya çıkacak ve birkaç ay içinde yenisiyle ilgili üretim çalışmaları başlayacak. Yine söylentilere göre iPhone 6 Mart yada Nisan ayında tanıtımı yapılıp Mayıs veya Haziran ayında piyasaya çıkacağı bekleniyor. Türkiye’ye gelişi ise bu süreden birkaç ay gecikmeli olarak olacak.
Özellikleri ve fiyatı konusunda herhangi bir bilgi sızmasa da iPhone 6’nın şaşırtıcı özelliklerle geleceğinden şüphemiz yok. Fiyatı ise her zaman olduğu gibi Türkiye için 3000-3200 TL civarlarında olacağı bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>