Burçin Aygün – - Nokia yeni akıllı telefonlarını ilk önce Hindistan’da çıkararak ilk darbesini buradan vurmaya niyetleniyor. Merakla beklenen giriş seviyesi Lumia 520 ve orta seviyenin temsilcisi Lumia 720 görünüşe göre çok kısa bir süre içinde ilk çıkışını yapacak. PhoneArena’nın haberine göre dedikodular 520′nin bu ayın sonlarında ilk olarak Hindistan’da satışa çıkacağını, 720′nin ise yine aynı ülkede 27 Nisan tarihinde karşımıza geleceğini gösteriyor.

Giriş seviyesindeki Lumia 520, çift çekirdekli 1GHz Snapdragon işlemciye sahipken, Windows 8 ile tam uyumlu olacakmış. Beklendiği gibi uygun bir fiyata çıkacağı söylenen akıllı telefonun Amerikan Doları bazındaki fiyatı 213 Dolar civarında belirlenmiş. 8GB’lık dahili hafıza ise microSD’ler sayesinde 64GB’a kadar yükselebiliyormuş.

Orta seviyeli Lumia 720′nin de, 312 Amerikan Doları gibi bir fiyatla satışa girmesi bekleniyormuş. Ürünün inceliği dikkat çekerken, 6.7 Megapiksel’lik ön yüz kamerası merak uyandırıyor ve NCF (Yakın Alan İletişimi) özelliği öne çıkıyormuş. Kablosuz Şarj seçeneğine de sahip olan Lumia 720′nin büyük bir ilgiyle karşılanması bekleniyormuş.

Lumia 620 incelemesi için buraya tıklayabilir, Lumia 820 için buradan ve Lumia 920 için de buradan incelemelerimize ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>