İlk defa iPhone da sergilenen temple run milyonlara hitap etmeyi çoktan başardı bile iPhone kullanıcılarının gözde oyunu olan temple run şu sıralar en çok oynanan iPhone oyunu olarak gösteriliyor ve bu böyle gidecek gibi.

Oyun mağaradan çıkan maymunların bizi kovalamasıyla başlıyor. Ardından elimizi ekranda kaydırarak ateşin altından çukurların üstünden zıplamamızı sağlıyor. Sağ ve sola kaydırarakta gelen yol hangi tarafa ise o tarafa gitmemizi sağlıyor. Sensör sayesinde ise altınları toplamamızı sağlıyor. Bu engelleri geçerken koştuğunuz mesafe ve topladığınız altın sizin puanınızı belirliyor. Altınları toplarken sol üst tarafta bir çubuk beliriyor altınlar toplanırken o çubuk doluyor ve size extra olarak bir puan sağlıyor. Aynı zamanda bu altınlar oyunun ana menüsündeki store butonuna tıkladığımızda açılan mağazadan oyun esnasında karşımıza gelen özel yeteneklerin geliştirilmesine ve ayrıyetten ölümsüz hızlı koşma,melek gibi özel yetenekler alabiliyorsunuz.

Mıknatıs özel yeteneği ile geçtiğiniz her yoldaki altınları bir mıknatıs gibi kendinize çekebiliyorsunuz fakat bu özellik diğerleri gibi bir süreliğine.

Koşan adam yeteneği ile bir süre ölümsüz ve hızlıca koşabiliyorsunuz.

Ruh yeteneği ile adeta bir ruh gibi ateşi duvarları kaydırmadan geçebiliyorsunuz. Fakat çukurlarda zıplamanız gerekli.

Altın yeteneği ile size bir kısım altın veriyor. Bu yeteneği ne kadar geliştirdiğinize bağlı.

Oyunun ücretsiz olması gayet iyi bir durum. App Store den ücretsiz indirebileceğiniz oyunun bağlantısına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Temple Run

Aşağıda oyuna ait resimler bulunuyor inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>