Samsung’un doğadan esinlenerek tasarladığı Galaxy S3 4.8 inç HD Super AMOLED bir ekrana sahip. Üründe Exynos 4 Quad yani 4 çekirdekli Exynos 4412 işlemci bulunuyor. Samsung Galaxy S3, Android 4.0.4 ve TouchWiz 5.0 arayüzü ile beraber geliyor.

Samsung Galaxy S3 8 MP arka kamera ve 1.9 MP ön kameraya sahip. Samsung Galaxy S3’ün 8 megapiksel kamerası size yetersiz gibi gelsede Samsung kullandığı mercek ve yazılımlarla fotoğraflarda en üstün kaliteyi sağlıyor. Ayrıca ürün yüz tanıma ile ilgili seçeneklerde sunuyor. Galaxy S3 otomatik olarak 8 fotoğraflık seri çekim yapar ve aralarından en iyisini seçer. Bu özellikte hareketli ortamlarda fotoğraf çekimini kolaylaştırmış oluyor.

Galaxy S3’te Corning Gorilla Glass 2. nesil ekran kaplaması bulunuyor ve bu cam kırılma ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklı.

 Samsung Galaxy S3’ün tasarımına baktığımızda mermer beyazı ve çakıl mavisi olmak üzere 2 çeşit renk mevcut. Galaxy S3’ün arka kapağı polikarbondan üretilmiş esnek bir yapıya sahip. Telefonun ön kısmında ışık/hareketsensörleri,kamera ve Samsung logosu bulunuyor. Ekranın hemen altında ise geri al/menü ve home/menü butonu bulunuyor. Telefonun üst kısmında 3,5mm’lik jack girişi ve stereo mikrofon bulunuyor. Arka kısmında kamera, led flaş, hoparlör ve Samsung logosu bulunuyor. Sağ kısmında ekran kilidi ve güç butonu aynı işlevi gören butona yerleştirilmiş. Sol kısımda ise ses kısıp açma butonu bulunuyor. Telefonun alt kısmında ise ikinci bir mikrofon ve micro-USB/şarj girişi bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>