Şu kadar yeri çok görmeyeceksiniz bu hayvanlaraSosyal medyada ‘Daire 16’ olarak gündeme gelen Özay Kaya, mahalledeki sokak köpeğinin barınağa gönderilmesini isteyen komşularına tepki gösterdi.


Hayvanseverin isyanı: Şu kadar yeri çok görmeyeceksiniz bu hayvanlara

Tekirdağlı hayvansever bir vatandaşın, sosyal medyada paylaşılan görüntüsü Türkiye’nin gündemine oturdu.

Çorlu ilçesine bağlı Nakış Sokak’ta yaşayan Özay Kaya, mahallelerindeki sokak köpeğinden rahatsız olup belediyeyi arayan bölge sakinlerine isyan etti.

Sokağa inerek tüm komşularına seslenen Kaya, kurduğu cümlelerle adeta insanlık dersi verdi.

“BELEDİYEYİ KİM ARIYORSA HESABINI SORACAĞIM”

Kaya, yerde yatan köpeğe şu sözlerle sahip çıktı:

“Bu sokağın köpeği, apartmanın köpeği değil bu. Herkesin köpeği bu. Sokağın köpeğine, herkesin baktığı köpeğe, hiç kimseye zararı olmayan şu köpeğin alınması için kim belediyeyi arıyorsa onlara hesabını soracağım, uğraşacağım onunla.

“BU DÜNYADA BİR TEK BİZ YAŞAMIYORUZ”

Tek biz yaşamıyoruz dünyada, hayvanlar da var. Kime zararı var bu köpeğin, biraz insan olalım. Yeter, apartmanın içine giriyorsa kapıyı açık tutmayacaksın, açık tutacaksan duyarlı olacaksın, insan olacaksın.

“ŞU KADARCIK YERİ ÇOK GÖRMEYECEKSİNİZ HAYVANLARA”

Şu kadarcık yeri çok görmeyeceksiniz hayvanlara herkese söylüyorum. Daire 16’dayım adım İbrahim Kaya.”

SESİNİ TÜM VATANDAŞLARA DUYURDU

Sosyal medya üzerinden birçok kullanıcı tarafından görüntüsü paylaşılan Kaya’ya, destek mesajları yağdı.

Kullanıcılar, “Dünyayı kendilerinden ibaret görenlerin terbiyecisi”, “Daire 16 abi, sen mükemmel bir detaysın.”, Daire 16 yüreğine sağlık bütün hayvanseverler yanında.”, “Ne güzel haykırıyor, duygulara tercüman oldun.”, “İyi ki varsın İbrahim Kaya Daire 16.” gibi yorumlar yaptı.

Hayvanseverin isyanı: Şu kadar yeri çok görmeyeceksiniz bu hayvanlara

“GÖNDERİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİM”

Kaya, yaşanan olay sornası gazetecilere açıklama yaptı.

Yaklaşık 2 sene önce sokakta yaralı bulduğu ve tedavisini üstlendiği köpeğe “Köpük” adını verdiğini söyleyen Kaya, “Köpeğin kulübesi bile sokakta, barınağa gönderilmesine müsaade etmeyeceğim. Köpeğin kulübesi apartmanın dışında. Kanuna göre parklar, bahçeler, sokak hayvanlarının doğal yaşam alanları kabul edildi. Hiç kimse apartman yönetimi de dahil, kimseye zarar vermiyorsa, rahatsızlık vermiyorsa Köpük’ü barınağa gönderemez.” dedi.

Hayvanseverin isyanı: Şu kadar yeri çok görmeyeceksiniz bu hayvanlara #1

“İNSAN SEVGİSİ OLAN BENİ ANLAR”

Kaya, kızının da apartman yönetiminin aldığı karara çok üzüldüğünü vurgulayarak “İnsan sevgisi olan herkes beni anlar. Videoda ‘her yer bizim’ diye seslendim. Kocaman apartmanlarda, evlerde oturuyoruz, bir metrekarelik ufacık kulübede yaşayan sokak hayvanına hiç kimse bu muameleyi yapamaz. Hiç kimseye zararı olmayan, aşıları yapılan köpeklere bu şekilde tepkilerin olması üzüyor beni.” diye konuştu.

Hayvanseverin isyanı: Şu kadar yeri çok görmeyeceksiniz bu hayvanlara #2

“TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE YAŞANAN BİR SORUN”

Babasının apartman yönetimine tepki gösterdiği görüntüleri ağlayarak sosyal medya hesabından paylaşan Ayça Kaya ise “Bir tek bizim apartmanımızda yaşanan bir sorun değil bu. Türkiye’nin her yerinde yaşanan bir sorun aslında. Umarım sesim duyulmuş ve istediğim olmuştur. Bizlere destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Hayvanseverin isyanı: Şu kadar yeri çok görmeyeceksiniz bu hayvanlara #3

Hayvanseverin isyanı: Şu kadar yeri çok görmeyeceksiniz bu hayvanlara #4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir