Mozilla’nın Windows 8 için geliştirdiği özel Firefox sürümünden yeni haberler var!

Mozilla, Çarşamba günü Windows 8′in hem masaüstü, hem de “Metro” arayüzü için geliştirdiği Firefox’un ilk herkese açık sürümünü indirmeye sundu. Şimdi ise Mozilla’dan geliştirici Brian Bondy, kullanıma sunulan bu yapı ile ilgili bazı bilgiler verdi.

Bondy, blog’unda yeni sürüm hakkında şunları söyledi: “Masaüstü Firefox, şu an hem masaüstü, hem de Metro Firefox’u güncellemekten sorumlu bulunuyor. Her iki tarayıcı da açıkken güncelleme yaparsanız, bir hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum, ilerideki bir güncelleme ile düzeltilecektir.”

Blog’da sıralanan işlev listesinde yeni dokunmatiklere özel döşemeli açılış sayfası, hareket desteği, Windows 8 tabanlı Snap deesteği, PDF görüntüleyicisi ve fazlasından bahsediliyor. Bu ilk sürüm, Flash ve eklenti desteği sunmuyor ancak gelecekte bu durum değişecek. Bondy, yakınlaşma desteğinin şu an kapalı olduğunu, fare ile kaydırmanın da şu an bozuk olduğunu sözlerine ekliyor. Dolayısıyla sayfayı kaydırmak için parmağınızı veya klavyeyi kullanmanız gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>